„Dnes si plním svůj sen“ řekl místopředseda klubu při představení nového loga

Od soboty 23. září se novojičínským ledem prohánějí Ďáblové. Hokejový tým našeho hokejového klubu se představil v nových dresech a představil fanouškům nové logo. Z našich hokejistů jsou na ledě Ďáblové. Proč padla volba právě na Ďábly vysvětlil místopředseda a manažer hokejového klubu pan Milan Urban. Odkázal na letitou přezdívku Nového Jičína, která ho provází hokejovým světem. Našemu městu se mezi hokejisty neřekne jinak než „New Jersey“. Znalci hokeje vědí, že americké New Jersey se pyšní svým NHL klubem New Jersey Devils. A tak se zrodil dávný sen připodobnit se k této hokejové ikoně.  Derby s Kopřivnicí byla ideální příležitostí k představení nového názvu, protože, jak uvedl Urban, „každý tým má svého soupeře. Sparta má svou Slavii, Vítkovice Třinec a my máme Kopřivnici“.  Velký zájem diváků o toto utkání toho byl ostatně důkazem. 

Už loni hokejový klub uvedl v život logo mládeže a tak malí Ďáblíci z Nového Jičína již brouzdají českými a moravskými stadiony. Letos hokejisté nechali Ďáblíka dospět a bude nadále provázet také tým mužů. 

Napoprvé Ďáblové předvedli svou sílu. Před zraky 1200 diváků předvedli napínavý souboj. Utkání mezi Ďábly Nový Jičín a HC Tatra Kopřivnice skončilo výsledkem 5:2 (0:1, 1:1, 4:0).

 

Přejme jim, aby Ďáblům nadále zůstala „ďábelská“ bojovnost, zarputilost, touha po vítězství a daří se jim i nadále. 

Related posts