O STADIONU

Zimní stadion má kapacitu 2000 diváků a leží v areálu městských sportovišť v západní části Nového Jičína. Stadion je sídlem hokejového klubu HK Nový Jičín a mládežnických výběrů – Ďáblíků. Provoz stadionu finančně zajišťuje město Nový Jičín, které má Zimák ve svém vlastnictví.

Slavnostní otevření proběhlo ještě pod širým nebem v roce 1973V roce 1980 došlo po sedmi letech provozu k zastřešení stadionu. V nedávné době přistoupilo město Nový Jičín k celkové rekonstrukci stadionu. Rekonstrukce probíhá v jednotlivých etapách. První etapa přinesla v letech 2001-2002 vybudování nového zázemí pro hráče, rekonstrukci sociálních zařízení a nově vybudovanou restauraci.

Platba kartou je možná pouze o hlavního vchodu, který se nachází u spodního parkoviště.

Generální rekonstrukce ledové plochy proběhla v roce 2007. Byla zřízena zcela nová ledová plocha, instalovány nové moderní chladící systémy a plexiskla. Došlo i k částečné rekonstrukci divácké tribuny, která byla obohacena o místa na sezení.

V roce 2020 obdržel stadion novou časomíru a proběhla rekonstrukce střechy, světel a vzduchotechniky.

Stadion se pyšní četnými modernizacemi, které byly v naší režii uskutečněny: nový vestibul, nová vrátnice, klubovna, bufet a restaurace s prostornou zahrádkou a pergolou, venkovní dětské hřiště, fasády, rekonstrukce šaten, boxů na sezení, koupelen, vrata pro vjezd rolby s bezpečnostními prvky, nové podlahy, čidla a čerpadla pro výrobu ledu, nová rolba, vzduchotechnika, zázemí prostoru šaten, osvětlení, LED obrazovky, režii, zvukové techniky, světel a mnoho dalšího.

Během krátké letní sezony, navštíví Zimák cca 80 tisíc návštěvníků (veletrhy, koncerty, turnaje, tréninky, sportovky apod.) a delší zimní 170 tisíc návštěvníků (hokej zápasy, turnaje, tréninky, krasobruslení závody, tréninky, školičky bruslení, bruslení školek a škol apod.).

Největší slávu zažil Zimní stadion v sezoně 2000/2001, v době největšího úspěchu novojičínského hokeje – vítezství 2. ligy – Východ. V té době byly ochozy stadionu vyprodány.

Architektonická vize – stadion po rekonstrukci.

Zimní stadion města Nového Jičína

Majitel: Město Nový Jičín
Provozovatel: HK Nový Jičín, z.s.
Adresa: U stadionu 2180/1, 741 01 Nový Jičín
Telefon: +420608705029
Kapacita: 2000 diváků
Rozměry ledové plochy: 60 x 30 m
Vstupy: dva vstupy
Osvětlení: 1000 luxů, osvětlovací tělesa jsou umístěna na střešní konstrukci
Kapacita parkingu: přibližně 150 míst
Internetové stránky: www.zimaknj.cz
Vybavení areálu: součástí stadionu je stylová restaurace. V komplexu najdete prodejnu sportovních potřebkvětinářství. V areálu platí zákaz kouření

Zimní stadion města Nového Jičína se nachází v západní části města v areálu městských sportovišť.

Zimní stadion, slouží široké veřejnosti k provozování sportovních, kulturních a společenských akcí. Je domovem druholigového klubu Ďáblové Nový Jičín a také mládežnických týmů HK Nový Jičín.

V areálu zimního stadionu najedete dále:

  • Hospodu na Zimáku
  • Bufet
  • Klubovnu
  • Prodejnu sportovních potřeb Virginsports
  • Květinářství
  • Půjčovnu sportovního náčiní
  • Vířivku
  • Tiskové a reklamní centrum Virgin