NAPSALI NÁM …

S dovolením pisatelů zveřejňujeme nám doručené reakce na naše programy a aktivity

➡ Email z MŠ Trojlístek: Zhodnocení Veselých sportovek pro děti ze školky Trojlístek: Mgr. Mária Kašková

Dnešní sportovní dopoledne 6.6.2017  s mateřskou školou Komenského hodnotíme, jako velmi zdařilou akci. Nezbývá než napsat, že aktivity tohoto typu by měly být podporovány a to, že je rozsáhlá  plocha zimního stadionu využívána stabilně v průběhu roku,  i v dopoledních hodinách je zcela úžasné.  Velkým plusem je volba prvků, které dětem mateřská škola nemá možnost nabídnout. Oceňujeme  přístup zaměstnanců zimního stadionu a to , že konečně někdo přišel s nápadem  využití plochy  i mimo sezonu a poskytuje dětem předškolního a školního věku možnost rozvoje pohybových dovedností, které dětem dnešní doby tolik chybí. Děkujeme za nabídku a možnost využití této akce.  „Škola hrou“ se prolínala každou disciplínou. Děti  i pedagogové byly  nadšeni a chtěli bychom akci opakovat pravidelně.  Velkou vymožeností je dovoz na station,  i zpět k mateřské škole a velmi aktivní program za příznivou cenu, včetně pitného režimu.

Nezbývá než zakončit mé hodnocení velkým děkuji za všechny zúčastněné. Přejeme všem pracovníkům zimního stadionu hodně sil a elánu do další práce. Těšíme se na nabídky podobného typu.

Za kolektiv mateřské školy Komenského 78, Nový Jičín vedoucí učitelka Bc. Mária  Kašková.

V Novém Jičíně dne 6.6.2017

 

Email z ZŠ Tyršova: Zhodnocení lekcí bruslení pro třídu 5.B: Mgr. Ivana Zelenková
 
Když se v loňském školním roce 2015/2016 objevila nabídka hokejového klubu s možností výuky bruslení s trenérem, ihned jsme si hodiny na zimním stadionu zajistili. Bruslení se stalo součástí tělesné výchovy a děti se na něj velice těšily. Vzhledem k tomu, že do té doby někteří z nich ještě nikdy na bruslích nestáli, uvítali jsme i možnost zapůjčení bruslí i ochranných přileb přímo na stadionu. V prvních hodinách měli někteří velký problém se na bruslích udržet, po pár týdnech už bruslili všichni a velice je to bavilo. Děti se dokonce seznámily i se zázemím zimního stadionu. Výuka probíhala formou her s využitím různých pomůcek. Výsledkem zájmu žáků o bruslení bylo už po pár hodinách to, že se dva kluci z mé třídy přihlásili do hokeje a dnes trénují a hrají zápasy.  
V letošním školním roce jsme si bruslení včas zajistili znovu, protože o výuku byl i letos velký zájem. Opět jsme absolvovali daný počet hodin s tím, že děti zkoušely na bruslích i náročnější věci.
Myslím si, že v průběhu těchto dvou školních let byla výuka bruslení pro děti přínosem, zpestřením tělesné výchovy a zajistila i jinou formu tělesné aktivity dětí. Oceňuji i přístup trenérů, především Robina Gebauera, který s dětmi trávil na ledě nejvíce času a děti si jej oblíbily.
Doufám, že výuka bruslení bude takto umožněna nám i dalším třídám v příštím školním roce.
 
Email ze ZŠ Tyršova: Poděkování za Kurz bruslení: Mgr. Martina Dostálová
 
Chci vám všem moc poděkovat za profesionálně připravené lekce bruslení pro naše mladší žáky. 
Je skvělé, že děti v Novém Jičíně mají možnost se v rámci vyučování učit bruslit nebo dál procvičovat a prohlubovat své bruslařské dovednosti. Děti si společné bruslení velmi užívaly a i ti zatím méně bruslařsky zdatní se mezi vrstevníky rychle osmělili. Těším se na další lekce ve školním roce 2017/18, bruslení už má totiž v naší výuce tělesné výchovy pevné místo.
  

 ➡ Email z MŠ Sady Nový Jičín ze 7.7.2016

Chtěli bychom Vám a celému týmu organizátorů Zábavných sportovek poděkovat za  nápad využít prostory zimního stadionu v Novém Jičíně k pohybovým aktivitám předškolních dětí. Pro děti to byla vítaná změna a možnost proběhnout se ve velkém prostoru, zaskákat si ve skákacím hradě nebo na trampolíně, zajezdit si na motokárách či koloběžkách nebo zdolat překážkovou dráhu. Někteří si také vyzkoušeli své umění v brankovém střeleckém koutku. S dětmi z MŠ Smetanovy sady ve věku od 3 do 7 let jsme se sportovek zúčastnili celkem čtyřikrát. Trenéři hokejového klubu dovedli děti nadchnout k pohybu a ochotně se jim po celou dobu věnovali. Hospoda na Zimáku připravila pitný režim v podobě chutného čaje, který dětem přišel vhod.  Byli bychom rádi, kdyby i nadále byla tato možnost sportování, zvláště dnes, když mají děti nedostatek pohybu nebo vhodného prostoru ke sportovním aktivitám. Prostory MŠ jsou omezené a málokdy se nám podaří zajistit pro děti tak velký prostor ke sportování, kde bychom si mohli být jisti jejich bezpečností.                                     

Za MŠ Smetanovy sady Soňa Nevrlová – vedoucí učitelka MŠ

 

 ➡ Dopis od dětí 4. a 5. třídy ZŠ Šenov: Krasobruslení aneb Robin je jednička  😀 

 

 ➡ Email MŠ Dlouhá z dubna 2016: Poděkování MŠ Dlouhá za Bruslení pro školky

 

 ➡ Email z MŠ Komenského Nový Jičín (březen 2016)

Bruslení pro děti jsme se v letošní zimní sezoně účastnili poprvé. Mile nás překvapila celková úroveň, spokojeni jsme byli s organizací, odvozem dětí na stadion přímo od mateřské školy, odborné vedení dětí na stadioně, možnost zapůjčení výstroje, nízká cena, čaj zdarma pro děti. Také nám maximálně vyhovoval čas bruslení – od 10 hodin do 11 hodin. Děti se vždy těšily, lekci od lekce se v bruslení zdokonalovaly, začátečníky neodradily ani časté pády.

Velmi kladně tuto nabídku hodnotili i rodiče dětí.

Děkujeme organizátorům bruslení za nabídku, kterou určitě rádi využijeme i v příští sezoně. Je to pozitivní aktivita rozvíjející tělesné dovednosti dětí, zájem o sport, které v dnešní přetechnizované době jdou stranou.

Za mateřskou školu Trojlístek Komenského 78

Kouřilová Ludmila

 

Dopis z ČSLH zaslaný Městu Novému Jičínu, který nám byl zaslán „na vědomí“.

Poděkování sekretáře KVV, za pomoc Zimního stadionu v NJ při turnaji talentované mládeže.