Stovky školáků, ředité základek i starosta se sešli na in-line ploše

Každoročně pořádá SVČ Fokus velikánský meziškolní turnaj všech 4 novojičínských základních škol: O Pohár starosty města. K odehrání některých sportů a hlavně také ke slavnostnímu vyhlášení hlavních disciplin a vyhlášení celkového pořadí škol se schází na zimním stadionu. Letos proběhlo vyhlášení v pátek 2.6.2017. 

Pohled do útrob zimáku, slušivě oděného do modro-oranžové in-line plochy, na které brebentí stovky, možná tisíce školáků, kteří se v tak ohromném počtu takto sejdou pouze jedenkrát za rok, je skutečně nezapomenutelný. A jen tak se nenaskýtá. Výjimečnost okamžiku podtrhla přítomnost také všech čtyř ředitelů základních škol a samozřejmě starosty města Phdr. J. Dvořáka. Jak jinak taky – na vyhlášení O Pohár starosty města 🙂 

Na zimáku to žije v zimě, v létě. A jak to letos dopadlo? Bramborovu medaili získala ZŠ a MŠ Jubilejní, třetí místo má letos Tyršovka, která musela po dvou letech opustit titul absolutního vítěze. Tím se stala letos ZŠ Komenského 68. Stříbro si odnesla „nová komenda“, tedy ZŠ Komenského 66.