Stovky školáků, ředité základek i starosta se sešli na in-line ploše

Každoročně pořádá SVČ Fokus velikánský meziškolní turnaj všech 4 novojičínských základních škol: O Pohár starosty města. K odehrání některých sportů a hlavně také ke slavnostnímu vyhlášení hlavních disciplin a vyhlášení celkového pořadí škol se schází na zimním stadionu. Letos proběhlo vyhlášení v pátek 2.6.2017. 

Pohled do útrob zimáku, slušivě oděného do modro-oranžové in-line plochy, na které brebentí stovky, možná tisíce školáků, kteří se v tak ohromném počtu takto sejdou pouze jedenkrát za rok, je skutečně nezapomenutelný. A jen tak se nenaskýtá. Výjimečnost okamžiku podtrhla přítomnost také všech čtyř ředitelů základních škol a samozřejmě starosty města Phdr. J. Dvořáka. Jak jinak taky – na vyhlášení O Pohár starosty města 🙂 

Na zimáku to žije v zimě, v létě. A jak to letos dopadlo? Bramborovu medaili získala ZŠ a MŠ Jubilejní, třetí místo má letos Tyršovka, která musela po dvou letech opustit titul absolutního vítěze. Tím se stala letos ZŠ Komenského 68. Stříbro si odnesla „nová komenda“, tedy ZŠ Komenského 66. 

Související příspěvky